Connect Sverige · Kontakta oss

Kontakta oss

Om du har några frågor eller funderingar är du välkommen att höra av dig till någon av våra engagerade medarbetare.

Letar du istället efter adresser till våra kontor?

Region

Grupp

Region Uppsala

Arvid Callin Nerdal

VD Region Uppsala

070 774 51 29

arvid.callin-nerdal@connectsverige.se

Region Syd

Charlotte Persson

VD Region Syd

0705 – 90 61 79

charlotte.persson@connectsverige.se

Region Väst

Marcus Nordanstad

VD Region Väst

0739–60 32 58

marcus.nordanstad@connectsverige.se

Region Norr

Marie Wiklund

VD Region Norr

0703 – 37 31 13

marie.wiklund@connectsverige.se

Region Öst

Naimul Abd

VD Region Öst

0704-60 01 71

naimul.abd@connectsverige.se

Region Väst

Anna Linner Bassani

Koordinator

0723-88 30 02

anna.linner.bassani@connectsverige.se

Region Norr

Anna Tuomas

Affärsutvecklare

070-369 38 16

anna@connectsverige.se

Region Norr

Annika Holmsten

Affärsutvecklare

0702-76 02 30

annika.holmsten@coompanion.se

Region Väst

Cecilia Axelsson

IT-stöd Region Väst

0739 – 41 47 69

cecilia.axelsson@connectsverige.se

Region Syd

Claudia Morales

Eventansvarig

0703-91 77 30

claudia.morales@connectsverige.se

Region Väst

Daniel Sanjay

Event & Community manager, Västsverige

0735 – 08 81 77

daniel.sanjay@connectsverige.se

Region Syd

Ellinor Wessel

Affärsutvecklare Tillväxtkapital

0703-898849

ellinor.wessel@connectsverige.se

Region Väst

Felicia Hedström

Affärsutvecklare Tillväxtkapital

0708 – 38 89 67

felicia.hedstrom@connectsverige.se

Region Väst

Gunilla Alsvik

Affärsutvecklare Västsverige

0739 – 41 47 66

gunilla.alsvik@connectsverige.se

Region Väst

Jimmy Pervik

Partneransvarig

0705 – 74 69 40

jimmy.pervik@connectsverige.se

Region Syd

Jonatan Tops

Affärsutvecklare Språngbrädan

0768-562266

jonatan.tops@connectsverige.se

Region Uppsala

Henrik Gistvall

Affärsutvecklare Region Uppsala

0736-510388

henrik.gistvall@connectsverige.se

Region Uppsala

Lena Cederholm

Partner- och eventansvarig Region Uppsala

0721 – 46 30 05

lena.cederholm@connectsverige.se

Region Norr

Linn Fransson

Kommunikatör Region Norr

0705 – 46 52 48

linn@connectsverige.se

Region Norr

Ludwig Stendahl

Affärsutvecklare Fokus Västerbotten

0703-02 27 30

ludwig.stendahl@connectsverige.se

Region Väst

Malin Linnell Zovic

Finance and Controller

0707-54 19 93

malin@connectsverige.se

Region Väst

Manolo Obaya

Affärsutvecklare & Investeraransvarig

0762-72 60 59

manolo@connectsverige.se

Region Väst

Martin Westin

Affärsutvecklare Västsverige

0708 – 79 22 47

martin.westin@connectsverige.se

Region Uppsala

Mille Söderberg

Partner- och eventansvarig Region Uppsala (Föräldraledig)

0720-02 78 18

mille.soderberg@connectsverige.se

Region Syd

Region Väst

Nina Tuma

Kommunikatör

0725-64 74 74

ninarebecka.tuma@connectsverige.se

Region Väst

Pär Rylöv

Affärsanalytiker & Tillväxtkapital

0734-66 57 50

par.rylov@connectsverige.se

Region Öst

Sandra Heidmann

Investor Relations

+46-72 150 45 68

sandra.heidmann@connectsverige.se

Region Väst

Sandra Lekse

Affärsutvecklare Region Väst

0732 – 52 39 22

sandra.lekse@connectsverige.se

Region Norr

Stefan Erkki

Affärsutvecklare Norrbotten

0705 – 09 14 45

stefan.erkki@connectsverige.se

Region Uppsala

Vinh Hoang

Affärsutvecklare Region Uppsala

vinh.hoang@connectsverige.se

Region Uppsala

Kristofer Klerfalk

Styrelseordförande Region Uppsala

Region Uppsala

Ylva Lindahl Hennel

Styrelseledamot, Agenda Advokatbyrå

Region Uppsala

John Wahlgren

Styrelseledamot, Uppsala Investerarnätverk

Region Uppsala

Stefan Frank

Styrelseledamot, Uppsala Investerarnätverk

Region Väst

Anna Norlin

Swedbank

Region Väst

Charlotta Modig

Volvo Group Venture Capital AB

Region Väst

Peter Algar

Wesslau Söderqvist Advokatbyrå

Region Väst

Mats Jägstam

Högskolan Väst

Region Väst

Mats Engström

Styrelseledamot, Vice Ordförande

Region Väst

Sophia Litsne

Västra Götalandsregionen

Region Väst

Sandra Vaihela

SEB

Region Väst

Annika Hessler

KPMG

Region Väst

Mats Bergh

Styrelseordförande Region Väst

Region Norr

Harry Jatko

Styrelseledamot Region Norr

Region Uppsala

Monica Hedberg

Styrelseledamot, Uppsala Innovation Centre

Region Uppsala

Camilla Ahlsson

Styrelseledamot, Almi Företagspartner

Region Öst

Jonas Martenson

Styrelseledamot Region Öst

Region Öst

Jan Snygg

Styrelseordförande Region Öst

Region Uppsala

Albin Ljudén

Styrelseledamot

Region Uppsala

Maria Sommert

Styrelseledamot, Ernst & Young

Region Norr

Peter Knutsson

Styrelseledamot Region Norr

Region Norr

Ewa Sandeheim

Styrelseledamot Region Norr

Region Norr

Åse Angland Lindwall

Styrelseledamot Region Norr

Region Norr

Leif Karlsson

Styrelseordförande Region Norr

Region Syd

Johan Gunnars

Styrelseordförande Region Syd

johan@blueberry.se

Region Syd

Craig Mitchell

Sten K. Johnson Centre for Entrepreneurship

craig.mitchell@fek.lu.se

Region Syd

Anna Langåker

Styrelseledamot

anna.langaker@corecase.se

Region Syd

Cecilia Jädert Widblom

LU Innovation

cecilia.jadert@innovation.lu.se

Region Syd

Kajsa Knapp

Styrelseledamot

kajsa.knapp@coolstuff.com

Region Syd

Pia Wall

Styrelseledamot

pia.wall@eon.se

Region Syd

Rickard Carrick

Mannheimer Swartling Advokatbyrå

rickard.carrick@msa.se

Hitta oss på kartan

Tillhör inte din stad en av de utmarkerade regioner? Oroa dig inte. Du kan fortfarande höra av dig till den som är närmast så hjälper vi dig.

Våra kontor

Region Väst

Lidköping

c/o Bahnhof
Sockerbrukstgatan 1
53140 Lidköping

Region Syd

Malmö Huvudkontor

c/o MINC
Anckargripsgatan 3
211 19 Malmö

Region Syd

Lund

c/o Ideon Science Park
Scheelevägen 15, alfa 3
223 63 Lund

Region Syd

Helsingborg – HETCH

Redaregatan 48
252 36, Helsingborg

Region Syd

Kristianstad – Krinova

Stridsvagnsvägen 14
291 39 Kristianstad

Region Väst

Göteborg Huvudkontor

c/o United Spaces
Östra Hamngatan 16
411 09 Göteborg

Region Väst

Tibro

c/o Inredia
Brovägen 26
543 35 Tibro

Region Väst

Trollhättan

Region Väst

Skövde

c/o Bahnhof
Stationsgatan 7
541 30 Skövde

Region Väst

Uddevalla

Region Väst

Halmstad

FirstOffice Järnvägen
Gamletullsgatan 12
302 27 Halmstad

Region Väst

Borås

Skaraborgsvägen 3A
501 18 Borås
Box 8000

Region Öst

Stockholm Huvudkontor

c/o Impact Hub
Jakobsbergsgatan 22
111 44 Stockholm

Region Norr

Umeå Huvudkontor

Renmarkstorget 5d
903 26 Umeå
Box 1020

Region Norr

Östersund

Odenskogsvägen 30 C
831 48 Östersund

Region Norr

Västanå

Västanå 308
893 91 Bjästa

Region Norr

Skellefteå

c/o The Great Northern
Storgatan 53
931 30 Skellefteå

Region Norr

Luleå

c/o ALMI
Stationsgatan 36
972 32 Luleå
Box 905

Region Uppsala

Uppsala Huvudkontor

Kungsgatan 36 A
753 20 Uppsala
Sverige