Connect Sverige · Kontakta oss

Kontakta oss

Om du har några frågor eller funderingar är du välkommen att höra av dig till någon av våra engagerade medarbetare.

Letar du istället efter adresser till våra kontor?

Region

Grupp

Region Syd

André Johansson

VD Region Syd

0708-29 87 21

andre.johansson@connectsverige.se

Region Väst

Marcus Nordanstad

VD Region Väst

0739–60 32 58

marcus.nordanstad@connectsverige.se

Region Norr

Anders Gothefors

VD Region Norr

070-335 19 19

anders.gothefors@connectsverige.se

Region Uppsala

Arvid Callin Nerdal

VD Region Uppsala

070 774 51 29

arvid.callin-nerdal@connectsverige.se

Region Öst

Stefan Sonnerstedt

VD Region Öst

0761 – 00 48 16

stefan.sonnerstedt@connectsverige.se

Region Syd

Alex Esser

Affärsutvecklare Tillväxtkapital

0735-84 88 88

alex.esser@connectsverige.se

Region Norr

Anna Engström

Affärsutvecklare Fokus Ägarskiften Region Norr

070-5252682

anna.engstrom@connectsverige.se

Region Väst

Anders Frisk

Affärsområdesansvarig Sjuhärad

0762 – 04 36 90

anders.frisk@connectsverige.se

Region Väst

Cecilia Axelsson

Affärsutvecklare Skaraborg

0739 – 41 47 69

cecilia.axelsson@connectsverige.se

Region Väst

Daniel Sanjay

Affärsutvecklare Halland

0735 – 08 81 77

daniel.sanjay@connectsverige.se

Region Väst

Elina Åkerlind

Affärsutvecklare Göteborg

0705- 10 73 19

elina.akerlind@connectsverige.se

Region Öst

Elisabeth Skarbövik

Affärsutvecklare Region Öst

0762 – 22 66 78

elisabeth.skarbovik@connectsverige.se

Region Uppsala

Fanny Bölja

Administratör Region Uppsala

fanny.bolja@connectsverige.se

Region Väst

Felicia Hedström

Koordinator

0708 – 38 89 67

felicia.hedstrom@connectsverige.se

Region Väst

Fredrik Tidholm

Affärsområdesansvarig Skaraborg

0732 – 52 39 22

fredrik.tidholm@connectsverige.se

Region Väst

Gunilla Alsvik

Affärsområdesansvarig Fyrbodal

0739 – 41 47 66

gunilla.alsvik@connectsverige.se

Region Väst

Jimmy Pervik

Rådgivningschef

0705 – 74 69 40

jimmy.pervik@connectsverige.se

Region Väst

Johanna Holmström

Affärsutvecklare Göteborg

0730 – 98 70 91

johanna.holmstrom@connectsverige.se

Region Syd

Jonatan Tops

Affärsutvecklare Språngbrädan

0768-562266

jonatan.tops@connectsverige.se

Region Öst

Hannes Helander

Affärsutvecklare Språngbrädan

0704 – 40 07 70

hannes.helander@connectsverige.se

Region Uppsala

Henrik Gistvall

Affärsutvecklare Region Uppsala

0736-510388

henrik.gistvall@connectsverige.se

Region Norr

Lars Eriksson

Affärsutvecklare Fokus Jämtland och Ägarskiften

070-526 41 52

lars.eriksson@connectsverige.se

Region Norr

Ludwig Stendahl

Affärsutvecklare Fokus Västerbotten

070-9429292

ludwig.stendahl@connectsverige.se

Region Väst

Malin Kjällström

Affärsutvecklare Göteborg (Föräldraledig)

0767 – 78 06 30

malin.kjallstrom@connectsverige.se

Region Väst

Martin Westin

Affärsutvecklare Halland

0708 – 79 22 47

martin.westin@connectsverige.se

Region Uppsala

Mille Söderberg

Partner- och eventansvarig Region Uppsala

0720-02 78 18

mille.soderberg@connectsverige.se

Region Norr

Monica Vestberg

Affärsutvecklare

070-3057297

monica.vestberg@connectsverige.se

Region Syd

Region Väst

Nina Tuma

Kommunikatör

0725-64 74 74

ninarebecka.tuma@connectsverige.se

Region Norr

Roger Eliasson

Affärsutvecklare Fokus Norrbotten

072-9759741

roger.eliasson@connectsverige.se

Region Norr

Sabrina Suikki

Affärsutvecklare Fokus Ägarskiften Region Norr

070- 385 04 92

sabrina.suikki@connectsverige.se

Region Öst

Therese Folkesson

Affärsutvecklare Tillväxtkapital

0739 – 83 72 34

therese.folkesson@connectsverige.se

Region Väst

Charlotta Modig

Volvo Group Venture Capital AB

Region Väst

Charlotta Gummeson

Sahlgrenska Science Park

Region Connect Sverige

Anders Kuikka

Ordförande Connect Sverige

Region Väst

Anna Norlin

Swedbank

Region Väst

Mats Engström

Styrelseledamot, Vice Ordförande

Region Väst

Sophia Litsne

Västra Götalandsregionen

Region Väst

Annika Hessler

KPMG

Region Väst

Fredrik Hörstedt

Chalmers

Region Väst

Maria Roth

SEB

Region Väst

Mats Bergh

Styrelseordförande Region Väst, Johanneberg Science Park

Region Öst

Tomas Persson

Styrelseledamot

Region Öst

Olof Carlstoft

Styrelseledamot

Region Öst

Ylva Hasselbom-Martelius

Styrelseledamot

Region Öst

Ulrika Burling

Styrelseledamot

Region Öst

Oscar Nelson

Styrelseledamot

Region Öst

Peter Stany

Styrelseledamot

Region Öst

Hans Ekelund

Styrelseordförande Region Öst

Region Norr

Thomas Folkesson

Länsförsäkringar Norrbotten

Region Norr

Marie Johansson

Sparbanksstiftelsen Norrlands Riskkapitalstiftelse

Region Norr

Eva Nordlander

Almi Invest

Region Norr

Håkan Ohlson

Styrelseordförande Region Norr

Region Uppsala

Marcus Rosengren

Strataegi

Region Uppsala

Ylva Lindahl Hennel

Agenda Advokatbyrå

Region Uppsala

Tommy Lindgren

Zellout

Region Uppsala

Monica Hedberg

Uppsala Innovation Centre

Region Uppsala

Camilla Ahlsson

Almi Företagspartner

Region Uppsala

Krister Ripstrand

Uppsala Investerarnätverk

Region Uppsala

Kristoffer Klerfalk

Styrelseordförande Region Uppsala

Region Syd

Filip Larsson

Styrelseledamot

Region Syd

Per Wargeus

Styrelseledamot

Region Syd

Anna Langåker

Styrelseledamot

Region Syd

Erik Larsson

LU Holding

Region Syd

Charlotte Ahlgren Moritz

Malmö Universitet

Region Syd

Liza Nydén

Styrelseledamot

Region Syd

Johan Gunnars

Styrelseordförande Region Syd

Region Syd

Johan Lekholm

Mannheimer Swartling Advokatbyrå

Region Uppsala

Maria Björkman

Styrelseledamot

Region Syd

Lars Bierlein

E.ON

Hitta oss på kartan

Tillhör inte din stad en av de utmarkerade regioner? Oroa dig inte. Du kan fortfarande höra av dig till den som är närmast så hjälper vi dig.

Våra kontor

Region Syd

Malmö

c/o MINC
Anckargripsgatan 3
211 19 Malmö

Region Syd

Lund Huvudkontor

c/o Ideon Science Park
Scheelevägen 15, alfa 3
223 70 Lund

Region Syd

HETCH

Redaregatan 48
252 36, Helsingborg

Region Syd

Krinova

Stridsvagnsvägen 14
291 39 Kristianstad

Region Väst

Göteborg Huvudkontor

c/o United Spaces
Östra Hamngatan 16
411 09 Göteborg

Region Väst

Tibro

c/o Inredia
Brovägen 26
543 35 Tibro

Region Väst

Trollhättan

Region Väst

Skövde

c/o Bahnhof
Stationsgatan 7
541 30 Skövde

Region Väst

Uddevalla

Region Väst

Halmstad

Trade Center
Kristian IV:s väg 3
301 18 Halmstad
Box 882

Region Väst

Borås

Skaraborgsvägen 3A
501 18 Borås
Box 8000

Region Öst

Stockholm Huvudkontor

Malmskillnadsgatan 32
111 51 Stockholm

Region Norr

Umeå Huvudkontor

Renmarkstorget 5d
903 26 Umeå
Box 1020

Region Norr

Östersund

Odenskogsvägen 30 C
831 48 Östersund

Region Norr

Västanå

Västanå 308
893 91 Bjästa

Region Norr

Skellefteå

c/o The Great Northern
Storgatan 53
931 30 Skellefteå

Region Norr

Luleå

c/o ALMI
Stationsgatan 36
972 32 Luleå
Box 905

Region Uppsala

Uppsala Huvudkontor

Stationsgatan 23
753 40 Uppsala
Sverige